Místní sdružení Kladno

Akce

  • Každou 3. středu v měsíci pořádáme setkání s pracovním názvem Sdílené středy, na kterých se mohou potkat místní Piráti, příznivci a kdokoliv, koho zajímá aktuální dění v Kladně. O každém setkání a místě, kde se koná, informujeme na naší facebookové stránce Piráti Kladno - události.

O nás

MS Pirátů v Kladně vzniklo v červnu 2017 a aktivně se podílelo na právě probíhající kampani před volbami do PSP. V rámci kampaně se MS Kladno podílelo na sérii akcí v rámci Středočeského kraje pod názvem Freeride, kde vystoupila řada nezávislých umělců. V klubu Poldofka se pořádala kulturní akce VyOsení, která je součástí dlouhodobé kampaně proti politice OSA (Ochranný svaz autorský).

Kladenští Piráti se také aktivně účastní místní komunální politiky. Aktivně se zapojili do iniciativy bránící změně územního plánu na Růžovém poli. Místopředseda Jakub Václavovič úspěšně kandidoval do zastupitelstva města. Následně se však mandátu vzdal kvůli tomu, že spolu s uskupením Kladeňáci, se kterým kandidoval, ve výsledné radniční koalici zasedla i strana SPD. Zástupci MS Kladno jsou v současné době přítomni v kontrolním výboru zastupitelstva a v komisi rady města pro výchovu, vzdělávání a osvětu.

V posledních volbách do Evropského pralamentu jsme v Kladně dosáhli na druhé místo se ziskem 16 procent.

foto

Navrhni úpravu